• Kategorija: Sportski semafori
  • Proizvođač: Šljivić elektronika
  • Projekat započet od:: 01 March, 2020

S100-UNIV1

SS100-70UNIV1 i SS110-80UNIV1 su sistemi, malih, prenosnih semafora za praćenje košarkaškoh I odbojkaških utakmica ali i za prećenje utakmica malog fudbala i rukometa.
Sastoji se od:

• glavnog semafora dimenzija 100 x 70 x 5 cm ili 110 x 80 cm
  • pomoćnih semafora, dimenzija: 55 x 55 x 5 cm – 2 komada

Dodatak glavnoj tabli su dva mala semafora za akciono vrijeme (24/14 sekundi). Ova dva semafora se postavljaju u blizini koševa, ili na same koševe, kako bi igrači imali brz pregled vremana do isteka napada, a i do kraja tekuće četvrtine. i koristi se samo za potrebe košarkaških utakmica.

Svi semafori se povezuju sa upravljačkom konzolom i tada rade u potpunoj sinhronizaciji.
Kada se semafor koristi za košarku, glavni semafor može prikazati osnovne podatke za praćenje košarkaške utakmice:

• Vrijeme do isteka napada (24/14 S)

Semafor je opremljen zvučnom sirenom, koja se automatski oglašava prilikom isteka vremena napada (24 sekunde na 0) ili isteka glavnog vremena (glavno vrojeme na 0.0).

MOD ZA RUKOMET, MALI FUDBAL i ODBOJKU

Kada semafor SS100-70UNIV1-485max radi u modu za odbojku, može prikazati osnovne podatke za praćenje odbojkaške utakmice:

• Rezultat u setovima
  • Period igre (SET)
  • Glavni rezultat u setu i
  • Time Out – za svaku od ekipa po 3 Time Out

Uz semafor se isporučuje upravljačka konzola, pomoću koje se upravlja semaforom na vrlo jednostavan način.Isto tako, uz semafor se isporučuje sirena-ALARM, koja se uključuje automatsli po isteku napada (24/14 S), po isteku četvrtine ili po isteku poluvremena u košarci. Alarm se može pozvati ručno u svakom trenutku (TIME OUT) kod košarke a i kod odbojke, malog fudbala ili rukometa.
Velika prednost ovog semafora je u načinu upravljanja, jer semaforom može upravljati i priučeno lice (vrlo jednostavne komande).
Radi malih dimenzija vrlo lako se transportuje u manjim automobilima tipa GOLF i slično, te je pogodan za prenos od sale do sale za praćenje turnirskih takmičenja. Radi male cijene koštanja pogodan je za postavljanje u manje sportske dvorane (škole), kao glavni semafor ili kao pomoćni semafor, u većim salama..
Ovaj tip semafora ima mogućnost prilagodbe, te se kao takav vrlo jednostavno prilagodi za praćenje rukometnih u utakmica malog fudbala.